دکتر فرهانه امینی
Search
Close this search box.
هزینه کولپوسکوپی

هزینه کولپوسکوپی چقدر است؟

کولپوسکوپی روشی است که به پزشک اجازه می دهد تا دهانه رحم را از طریق دوربینی که بافت را بزرگ می کند، مشاهده کند. با انجام این کار، پزشک می‌تواند بافت غیرطبیعی را، در صورت وجود، در میان بافت‌های طبیعی تشخیص دهد. به طور کلی، اگر در طول معاینه سالانه PAP یک زن چیزی پیدا شود، پزشک ممکن است کولپوسکوپی را به منظور تجزیه و تحلیل بیشتر یافته ها پیشنهاد کند. هدف اصلی کولپوسکوپی پیشگیری از سرطان دهانه رحم با شناسایی سلول های غیر طبیعی در اسرع وقت است. با ما در این مقاله همراه باشید تا به بررسی هزینه های کولپوسکوپی بپردازیم.

هزینه کولپوسکوپی چقدر است؟

از آنجایی که هزینه کولپوسکوپی به عوامل مختلفی بستگی دارد نمی تواند قیمت قطعی برای آن تعیین کرد.

برای کسانی که بیمه درمانی ندارند، کولپوسکوپی می تواند هزینه داشته باشد، که در صورت انجام آزمایشات آزمایشگاهی اضافی، این قیمت می تواند بالاتر باشد.  این قیمت بستگی به این دارد که در مطب پزشک، کلینیک یا بیمارستان انجام شود. موقعیت جغرافیایی شما نیز مانند دکتری که این روش را انجام می دهد، در قیمت تفاوت ایجاد می کند

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
پیام
اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد!
There has been some error while submitting the form. Please verify all form fields again.

قیمت کولپوسکوپی در یک بیمارستان، به طور کلی، در مقایسه با یک مرکز سرپایی، گران تر خواهد بود.

از آنجایی که این یک آزمایش ضروری پزشکی است، طرح های بیمه درمانی آن را پوشش می دهند. بسته به بیمه شما، فقط مسئولیت پرداخت های مشترک و فرانشیزها بر عهده شما خواهد بود

قیمت کولپوسکوپی برای کسانی که بیمه دارند بستگی به نوع بیمه شان می تواند کمتر شود.

عوامل موثر بر هزینه کولپوسکوپی

انجام کولپوسکوپی چه برای تشخیص باشد چه جراحی دارای قیمت های متفاوتی است. قیمت کولپوسکوپی عموما به عوامل زیر بستگی دارد:

عوامل موثر بر هزینه کولپوسکوپی

انتخاب بیمارستان

این هزینه ها شامل هزینه های عملیات(OT) می شود. هزینه اتاق بیمار (چه یک نفره، دو نفره یا سه نفره، کلاس اقتصادی، تعداد روزهایی که بیمار قبل و بعد از کولپوسکوپی در اتاق نگهداری می شود و…). در صورت بروز عوارض در حین یا بعد از کولپوسکوپی، بیمار تا زمان تثبیت بیماری در ICU تحت نظر قرار می گیرد. قیمت های ICU به کل صورت حساب کولپوسکوپی اضافه می شود. 

هزینه کولپوسکوپی در شهرهای مختلف و در بیمارستان های مختلف متفاوت است. بیمارستان‌های چندتخصصی خصوصی نسبت پرستار های بیشتر، جدیدترین تجهیزات و زیرساخت‌های بهتری دارند، بنابراین قیمت کولپوسکوپی معمولاً در بیمارستان‌های خصوصی بالاتر است و بیشتر در بیمارستان های دولتی خوب کمتر است.

انتخاب پزشک

هزینه کلی کولپوسکوپی هزینه های پزشک را نیز در بر دارد که ممکن است از دکتری به دکتر دیگر متفاوت باشد. قیمت های بهترین متخصص زنان نیز با توجه به پیچیدگی کولپوسکوپی متفاوت است. 

انتخاب بهترین دکتر برای کولپوسکوپی نیز به طور کل بر قیمت کولپوسکوپی تاثیر گذار است. پزشکان ارشد و با تجربه در بیمارستان‌های خصوصی معمولاً در مقایسه با پزشکان جوان یا پزشکان بیمارستان‌های دولتی، هزینه‌های مشاوره و هزینه‌های درمان بالاتری دارند. 

عمل های لازم دیگر

در برخی موارد، مانند اختلالات پزشکی از قبل موجود در بیماران، مورد پیچیده در زمان انجام عمل، یا برخی از موارد عوارض غیرقابل پیش‌بینی در حین عمل، ممکن است تیم پزشک را مجبور کند برای کنترل عوارض قبل یا بعد از عمل اصلی جراحی یا روش دیگری را انجام دهد.

در بیشتر موارد، به جز عوارض غیرقابل پیش بینی، همیشه قبل از جراحی به بیمار اطلاع داده می شود. اینها هزینه های اضافی است که به هزینه کولپوسکوپی اضافه می شود. 

در موارد بروز عوارض، مدیریت و مراقبت عوارض بعد از عمل نیز  ممکن است شامل هزینه های اضافی باشد. 

پوشش بیمه

هزینه کلی درمان نیز بسته به طرح بیمه بیمار ممکن است کاهش یابد. اینکه آیا و چه مقدار از هزینه کولپوسکوپی در تحت پوشش بیمه قرار می گیرد به ارائه دهنده بیمه و بیمه نامه بیمار بستگی دارد. 

برخی از بیماران نیز ممکن است خدمات بهتری را از بیمارستان انتخاب کنند، خواه تحت پوشش طرح های بیمه ای بیمار باشد یا خیر. 

تست های تشخیصی

هزینه های تست تشخیصی برای کولپوسکوپی اجزای اضافی از هزینه کل کولپوسکوپی است. اینها به هزینه کلی اضافه می شود. هزینه های تست تشخیصی کولپوسکوپی بسته به بیمارستان ها متفاوت استکه  قیمت های آزمایش تشخیصی در بیمارستان خصوصی بیشتر از بیمارستان دولتی خواهد بود. 

تست های تشخیصی کولپوسکوپی عبارتند از:

  • معاینه لگن
  • تست پاپ یا سیتولوژی دهانه رحم
  • سونوگرافی لگن
  • بیوپسی

هزینه متخصص بیهوشی

کولپوسکوپی معمولاً با بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می شود. بیهوشی عمل را برای بیمار بدون درد و راحت می کند. هزینه بیهوشی و متخصص بیهوشی به کل هزینه کولپوسکوپی اضافه می شود.

هزینه داروهای کولپوسکوپی

جراح معمولاً داروهایی را قبل و بعد از کولپوسکوپی برای یک تجربه درمانی خوب تجویز می کند. این داروها به کل هزینه کولپوسکوپی می افزایند. اگرچه برخی از اقلام غیرپزشکی تحت پوشش بیمه قرار می گیرند، اما بسیاری از داروها گران هستند و هزینه کلی کولپوسکوپی را افزایش می دهند.

بیتر بخوانید=> مراقبت‌های بعد از کولپوسکوپی

دکتر فرهانه امینی

دکتر فرهانه امینی

دکتر فرهانه امینی متخصص زنان زایمان، فارغ‌التحصیل دکترای عمومی سال ۸۲ از دانشگاه ایران و فارغ‌التحصيل دکترای تخصصی زنان سال ۹۱ از دانشگاه قزوین است. دکتر فرهانه امینی دارای بورد تخصصی جراحی زنان وزایمان است و عضو انجمن جراحان زنان وزایمان ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا