دکتر فرهانه امینی
Search
Close this search box.
درمان زگیل تناسلی

درمان قطعی زگیل تناسلی با روش های مختلف

امروزه افراد بسیاری هستند که با بیماری زگیل تناسلی روبه‌رو می‌شوند، افرادی که تصمیم به درمان قطعی این بیماری دارند با پرسش‌های بسیاری مانند آیا درمان زگیل تناسلی به صورت قطعی انجام می‌شود؟ بهترین روش برای درمان این بیماری چیست؟ روبه‌رو می‌شوند.

تا به امروز روش‌های بسیاری برای درمان این بیماری به وجود آمده است؛ درمان به موقع و در زمان مشخص شده برای بانوانی که قصد بارداری و یا ازدواج را دارند از اهمیت بسیاری برخوردار شده است. به این نکته توجه داشته باشید در صورتی که درمان زگیل تناسلی صورت نگیرد می‌تواند منجر به ایجاد بیماری‌های مختلفی اعم از سرطان دهانه رحم شود.

با ما در این مقاله همراه باشید تا به بررسی چگونگی درمان زگیل تناسلی بپردازیم.

اهمیت درمان زگیل تناسلی

 همان طور که گفته شد افرادی که قصد بارداری دارند باید درمان زگیل تناسلی را در اولویت قرار دهند، زیرا در دوران بارداری به دلیل تغییرات هورمونی در خانم‌ها می‌تواند این بیماری تشدید پیدا کند. علاوه بر این موضوع در دوران بارداری در صورتی که فرد از قبل به بیماری اچ پی وی مبتلا باشد ضایعات این بیماری بیشتر دیده خواهد شد. اما جای نگرانی نیست این بیماری برای مادر و جنین هیچ خطری به دنبال نخواهد داشت، اما مادر باید به صورت سزارین نوزاد را متولد کند. این بیماری مانند زائده‌های گوشتی و سفت در اندازه‌های مختلف در ناحیه‌های تناسلی، واژن، مقعد و دهان خود را نشان می‌دهد. میزان شیوع و تشدید زگیل تناسلی در زنان و آقایان به یک اندازه می‌باشد. در ادامه با دکتر امینی شما را با روش‌های درمان قطعی این بیماری آشنا خواهیم کرد.

راه های درمان زگیل تناسلی

بیشتر بخوانید=> کولپوسکوپی رحم چیست؟

آیا زگیل تناسلی درمان قطعی دارد؟

یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین سؤالاتی که برای متقاضیان درمان زگیل تناسلی به وجود می‌آید، این است که آیا زگیل در ناحیه‌ها واژن، تناسلی، مقعد می‌تواند به صورت قطعی بهبود شود؟ پاسخ به این سؤال بله می‌باشد!

شما می‌توانید با دکتر امینی برای همیشه از شر این بیماری و زائده گوشتی خلاص شوید و دیگر نگران آن نباشید.

زگیل تناسلی قابل درمان بوده، البته باید با توجه به نوع و میزان پیشرفت بیماری بهترین متخصص زنان در پاسداران بهترین روش را برای درمان را انتخاب کند. این بیماری می‌تواند به شدت مسری باشد، اولین دلیل بروز این بیماری تماس جنسی با فرد آلوده است که باعث می‌شود بلافاصله این بیماری به بدن فرد وارد شود.

بعد از ورود این بیماری به فرد، 2 احتمال وجود دارد؛ احتمال اول، شخص ناقل ویروس است؛ اما هیچ نوع علائم و نشانه‌ای برای بیماری برای وی به وجود نمی‌اید. احتمال دوم، شخص ناقل ویروس است و علائم و نشانه‌های بیماری بروز می‌کند و بر روی ناحیه‌های گفته شده زائده گوشتی و سفت دیده می‌شود.

شخصی که ناقل باشد در دو حالت می‌تواند بیماری خود را به شریک جنسی خود انتقال دهد. علاوه بر این موضوع خود شخص می‌تواند در خطر ابتلا به سرطان‌هایی اعم از سرطان دستگاه تناسلی، واژن و مقعد باشد. در نتیجه درمان در سریع‌ترین زمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار شده است. به صورت کلی روش‌هایی که برای درمان این بیماری پیشنهاد می‌شود به شرح زیر است:

  • عمل جراحی
  • دارودرمانی
  • درمان خانگی

لیزر بهترین روش درمان زگیل تناسلی، واژن و مقعد

امروزه یکی از ایمن‌ترین و مؤثرترین روش‌هایی که برای درمان به وجود آمده است لیزر درمانی می‌باشد. لیزر درمانی در دنیای پزشکی برای درمان بسیاری از بیماری‌ها مانند زگیل‌های تناسلی کاربرد پیدا کرده است. این روش برای بهبود انواع زگیل مقعدی، واژن مورد استفاده قرار گرفته است و تا به امروز موفقیت بهبود و رضایت مشتری در آن بسیار بالاتر از دیگر روش‌های بهبودی بوده است. همین امر نیز باعث شده است این روش درمان یکی از بهترین و مطمئن‌ترین روش‌ها برای درمان این عارضه باشد. لیزر درمانی با استفاده از گاز CO2 انجام می‌شود و طی فرایند درمان زائده گوشتی به آرامی تبخیر می‌شود و به صورت کامل از بین خواهد رفت.

یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های درمان زگیل تناسلی با لیزر می‌توان به نفوذ عمقی آن به بافت آسیب دیده اشاره کرد که باعث می‌شود ویروس عامل ایجاد کننده این بیماری از ریشه از بین برود. به این نکته توجه داشته باشید در این روش تهاجم کامل و نفوذ بسیار بیشتری نسبت به دیگر روش‌ها دارد؛ در نتیجه امکان بازگشت و بروز دوباره این بیماری در فرد بسیار کم و ناچیز تلقی می‌شود. با توجه به تحقیقات و آمارهای به دست آماده لیزر درمانی برای این بیماری 2 برابر بیشتر نسبت به دیگر روش‌های موفقیت داشته است. از دیگر ویژگی‌هایی که این روش می‌توان به درمان زگیل واژن و تناسلی و زگیل مقعد تنها در یک جلسه اشاره کرد. بعد از 1 جلسه بیمار دیگر نگران بازگشت مجدد بیماری نخواهد بود و می‌تواند به فعالیت‌های روزانه خود برسد.

درمان زگیل تناسلی، واژن و مقعد با کرایوتراپی

امروزه درمان زگیل تناسلی با کرایوتراپی در دنیای پزشکی با نام‌های دیگری مانند سرما درمانی، فریز کردن و منجمد کردن نیز شناخته می‌شود. این روش نیز مانند روش لیزر درمانی برای درمان زگیل واژن و مقعد کاربرد دارد. این روش از گذشته‌های دور و از زمان سقراط برای درمان این عارضه مورد استفاده قرار گرفته است. فرایند درمان این عارضه با استفاده از روش کرایوتراپی به این صورت است که با استفاده از نیتروژن مایع زگیل‌های تناسلی و بافت آسیب دیده با این بیماری مورد هدف قرار گرفته می‌شود، به این صورت زائده در دمای بسیار پایین قرار خواهد گرفت و بافت آن در سرمای شدید منجمد خواهد شد و به صورت کامل از بین می‌رود.

یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌هایی که این روش درمانی دارد می‌توان به بی خطر بودن، بدون درد و خونریزی بودن آن اشاره کرد. این در حالی است که این روش برخلاف لیزر درمانی ممکن است با توجه به تعداد و اندازه‌هایی که عارضه دارد به چندین جلسه درمانی طول داده شود. به این نکته توجه داشته باشید در این روش امکان بازگشت مجدد این بیماری وجود دارد. درمان زگیل تناسلی، واژن و مقعد با کرایوتراپی توسط بسیاری از متقاضیان انجام می‌شود؛ اما برای بسیاری از بیماران که قصد انجام این روش را دارند هزینه بهبود می‌تواند یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های ذهنی آن‌ها باشد. به این نکته توجه داشته باشید هزینه بهبود زگیل تناسلی، واژن و مقعد با کرایوتراپی در میان دیگر روش‌های موجود هزینه بسیار پایین‌تری برای متقاضی خواهد داشت. قبل از انجام این روش درمانی بهتر است بدانید که عوارض این روش درمانی ایجاد درد، ایجاد تاول خفیف در ناحیه بروز زگیل خواهد بود که به مرور زمان این عوارض از بین خواهند رفت.

پلاسما درمانی

پلاسمادرمانی یک روش نوین برای بهبود زگیل تناسلی است که مزیت آن بهبود سریع تر ودرد کمتر و عدم وجود بخارات سمی حاوی ویروس است. دکتر فرهانه امینی از روش پلاسما درمانی برای بهبود زگیل تناسلی استفاده می کند. در این روش پلاسما، کلاژن‌سازی در محل تشکیل زگیل‌های تناسلی را افزایش می‌دهد که موجب بهبود این عارضه می گردد.

دکتر فرهانه امینی

دکتر فرهانه امینی

دکتر فرهانه امینی متخصص زنان زایمان، فارغ‌التحصیل دکترای عمومی سال ۸۲ از دانشگاه ایران و فارغ‌التحصيل دکترای تخصصی زنان سال ۹۱ از دانشگاه قزوین است. دکتر فرهانه امینی دارای بورد تخصصی جراحی زنان وزایمان است و عضو انجمن جراحان زنان وزایمان ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا