دکتر فرهانه امینی
Search
Close this search box.
عمل-زیبایی-واژن

انواع جراحی زیبایی زنان🌸

انواع جراحی زیبایی زنان وجود دارد که معمولا بر روی زنان انجام می شود. برخی از محبوب ترین آن ها را در این مقاله آورده ایم، بنابراین تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

انواع-جراحی-زنان-

انواع جراحی زیبایی زنان (واژن)

انواع مختلفی از عمل های زیبایی برای زنان وجود دارد که شامل :

جوانسازی واژن با لیزر

جوانسازی واژن با لیزر یک روش درمانی محبوب برای زنانی است که مایل به جستجوی یک گزینه درمانی غیر تهاجمی برای طیف گسترده ای از نگرانی های واژن هستند و علاقه ای به ایده جراحی تهاجمی تر مانند واژینوپلاستی که به عنوان جراحی سفت کردن واژن نیز شناخته می شود، نیستند.

بسیاری از زنان تحت رویداد های مهم زندگی قرار می گیرند که می تواند به طور قابل توجهی بر بافت های نرم در ناحیه تناسلی زنان تاثیر بگذارد. این عوامل شامل، زایمان طبیعی، افزایش یا کاهش قابل توجه وزن و آسیب تروماتیک یا یائسگی است.

واژینوپلاستی

واژینوپلاستی روشی است که برای سفت کردن واژن طراحی شده است، یک جایگزین، سفت کردن غیر تهاجمی واژن از طریق گرم کردن بافت ها با امواج رادیویی فرکانس یا لیزر است. بیمارانی که سستی قابل توجهی دارند، ممکن است سودی از این درمان ها نداشته باشند و ممکن است کاندید های بهتری برای سفت کردن جراحی باز واژِنوپلاستی باشند.

جوانسازی واژن با آر اف

استفاده از آر اف، نوع دیگر روش زیبا سازی ناحیه تناسلی است. این دستگاه به وسیله امواج رادیوفرکانسی و گرما در لایه های مختلف به کلاژن سازی می پردازد.

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یک روش جراحی است که معمولا برای کاهش اندازه لابیا مینور شما انجام می شود. چین های پوستی که مجرای ادرار و واژن شما را احاطه کرده اند. پوست اضافی می تواند پیچ خورده  و نیشگون بگیرد و در حین ورزش، فعالیت های بدنی و مقاربت باعث ناراحتی شود.

تنگی واژن

تنگی واژن زمانی است که بافت اسکار شروع به تشکیل در واژن می کند. جای زخم باعث باریک شدن و کوتاه شدن واژن می شود. تنگی واژن ممکن است در اثر پرتو درمانی به لگن یا جراحی برای درمان سرطان شما ایجاد شود. شیمی درمانی نیز می تواند تنگی واژن را بدتر کند.

جراحی-زیبایی-زنان

عمل کلیتوروپلاستی

کلیتوروپلاستی عملی است که یا ظاهر کلیتوریس فرد را تغییر می دهد یا کلیتوریس ایجاد می کند. درمان بیماری های مادرزادی، نگرانی های زیادی دلایل رایج هستند که فرد برای انجام جراحی کلیتوروپلاستی انجام می دهد. هدف از کلیتوروپلاستی ایجاد  یا تغییر ظاهر کلیتوریس شما در عین ویژگی های مرکز لذت آن است.

تزریق چربی به واژن

بزرگ کردن لابیا با استفاده از تزریق چربی به واژن یک روش ساده تر در میان انبوهی از روش های جوانسازی است که شامل برداشتن چربی از بدن خود با استفاده از لیپوساکشن و تزریق آن به ناحیه مورد نظر برای بزرگ کردن ناحیه لابیا است.

تزریق ژل به واژن

ژل به طور مستقیم به بافت هایی که به آن نیاز دارند تزریق می شود. همچنین به کاهش کم آبی در مخاط واژن کمک می کند و کیفیت بافت ها را تقویت می کند.

نتیجه گیری

از آنجایی که جراحی زیبایی می تواند تغییرات پایدار و شگرفی را در ظاهر بیرونی شما به ارمغان بیاورد، مهم است که بدانید این تغییرات چگونه ممکن است در درون شما تاثیر بگذارد. قبل از تعیین وقت ملاقات با جراح زیبایی، انگیزه خود را برای تغییر ظاهر خود در نظر بگیرید.

سوالات متداول

دکتر فرهانه امینی

دکتر فرهانه امینی

دکتر فرهانه امینی متخصص زنان زایمان، فارغ‌التحصیل دکترای عمومی سال ۸۲ از دانشگاه ایران و فارغ‌التحصيل دکترای تخصصی زنان سال ۹۱ از دانشگاه قزوین است. دکتر فرهانه امینی دارای بورد تخصصی جراحی زنان وزایمان است و عضو انجمن جراحان زنان وزایمان ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا